Sortiment

Hlavní stránka / Sortiment

Základní provedení palníků ukazuje Katalog palníků.                                                                                                            
Nejjednodušší palník je tvořen jen pilulí a vodičem -  obrázek 02 a  obrázek 03.  Nevýhodou  tohoto provedení palníku je možnost  nežádoucího zkratování nožiček pilule. Proto se používají ochranné krytky. Díky malým rozměrům je velmi oblíbena  Krytka P č. 05 . Tyto krytky jde snadno zasunout  do komunikační trubice.
  
Celá pilule může být podle vlastního výběru chráněna krytkou , antistatickým plastovým obalem. Krytka usměrňuje směr zážehu  a také chrání piluli proti poškození při manipulaci. Nejpoužívanější je: 

Pilule může mít elektrický odpor 0,48 až 0,60 Ω (to je středněodolný palník) nebo 1,5 až 1,9 Ω (nízkoodolný palník). Středněodolné palníky jsou na obrázcích označeny jako Typ č. 2. Nízkoodolný palník je Typ č. 22.  Zelené pilule mají zážeh  jiskrového typu. Pilule Typ č. 2 se od pilule Typ č. 22 liší v barvě nosiče pilule.   Středněodolný má nosič žlutý a nízko odolný bílý. 
  
Měděný přívodní vodič může byt v KLASICKÉM  provedení, tedy je tvořen dvěma samostatnými vodiči  a nebo přívodní vodič je tvořen DVOJLINKOU
  
Základní technické údaje vodičů i pilulí jsou uvedeny na stránce technické informace.

Palník může být vyroben s libovolnou délkou přívodních vodičů. 

Přívodní vodiče v rovném stavu se vyrábí v rozsahu od 10 cm do 99 cm (např. 18 cm, 30 cm a nebo třeba 77 cm). Palníky s délkou vodičů 1 m, 1,5 m, 2 m, 2,5 m, 3 m, 4 m, 5 m, případně i delší, mají vodič stočen do smyčky. Palníky se dodávají ve svazcích. 

Nejčastěji žádané barvy KLASICKÝCH vodičů jsou tyto: bílá, červená, modrá, zelená, žlutá a černá. Dvojlinku nabízíme ve  žluté, modré a nebo červené barvě, dvojlinka má na jednom vodiči bílý proužek. Dodáváme dvojlinku i v černé barvě.

Konce vodičů jak u KLASICKÉHO provedení, tak i u DVOJLINKY mohou být : 


Také je možné pod krytkou vodiče  zakroutit, jak je zobrazeno na obr. č. 18.  Tím se přívodní vodiče pod pilulí  zpevní. 

Můžete pokračovat POPTÁVKOU .


Soubory ke stažení